Senátor Fischer: Česko je pod palbou ruské propagandy, výhrůžky Kremlu musíme brát vážně

  16:22
Česko musí být v NATO aktivní. Z členství v Severoatlantické alianci plynou výhody, ale i závazky. Na velitelském shromáždění české armády to řekla ministryně obrany Jana Černochová. Závazky prý musíme plnit hlavně kvůli svému bezpečí. S šéfkou obrany souhlasí i senátor a předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer.

ilustrační snímek | foto: Anna Boháčová, MAFRA

Ve vysílání Rádia Impuls dodal, že slova Kremlu musíme brát vážně. „Rusko dokázalo vybudovat takový přísun zbraní a munice, že bychom měli zpozornět. Pokud se dneska na Ukrajině zabíjí raketami ze Severní Koreje, tak to znamená, že má Rusko podporu v režimech, které otevřeně vystupují proti naším spojencům,“ prohlásil Fischer.

V pořadu Impulsy Honzy Benešovského zároveň prohlásil, že Česko je pod palbou ruské propagandy. Podle něho jde o jeden z hlavních důvodů, proč část společnosti kritizuje podporu Ukrajiny. Fischer řekl, že svoboda slova je pozvánkou i těm, kteří to s Českem nemyslí dobře. „To znamená, že jsme pod palbou propagandy, která přichází z míst od lidí, kteří tady neplatí daně, nemají tu povolení k pobytu, nejsou loajální k České republice a naopak se nás snaží oslabit, snaží se nás přesvědčit, abychom neútočili, nebrali varování našich bezpečnostních služeb a dalších,“ řekl předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

Fischer ve vysílání Impulsu také reagoval na dřívější slova předsedkyně poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Aleny Schillerová, která další investice do obrany důrazně odmítla. „Já mám za to, že kdyby protivník, tedy třeba někdo v Kremlu, četl slova Aleny Schillerová, tak by se pousmál, a řekl by si, že nás neberou vážně. Ale abychom odvrátili konflikt, musíme se na něj připravit,“ dodal Fischer.

Poslechněte si rozhovor ze záznamu: 

Autor: Vít Zábranský, Rádio Impuls