Ukliďme Litoměřice

  10:16
Také letos se Litoměřice připojí k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“, která proběhne v sobotu 16. dubna. Organizace akce bude ale oproti minulým dvěma ročníkům odlišná.
Litoměřice

Litoměřice | foto: Karel PešekMF DNES

„V minulých letech jsme společně uklízeli pozemky města, kde jsme registrovali nepořádek ve formě skládky. Místa, kde by byla skládka vhodná pro úklid větší skupiny občanů, a to i s dětmi, jsme letos s pracovníky odboru životního prostředí nenašli. Proto volíme jiný druh zapojení veřejnosti,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková.

V letošním roce cestu za výstavištěm Zahrada Čech uklidí turistický oddíl mládeže Litomíci. Nezisková organizace Naděje vyčistí se svými klienty okolí Penny marketu a levý břeh Ohře za Albertem, směrem na Terezín. Dobrovolníci z Charity se zaměří na prostor U Medulánky v Pokraticích, EKO tým Základní školy Na Valech odstraní nepořádek za vodárnou na Mostné hoře. Další skupina dobrovolníků zlikviduje skládku nacházející se při vjezdu na cyklostezku na Terezínskou kotlinu.

„Ostatní mohou akci podpořit tím, že uklidí okolí svého domu nebo místo, o kterém ví, že jsou tam poházené odpadky,“ vyzvala Rita Vlčková.

Ti, kteří akci podpoří, si mohou vyzvednout pytle a rukavice na městském úřadě (v Pekařské ulici, u Rity Vlčkové nebo Terezy Kalinové). Na adresu tereza.kalinova@litomerice.cz můžete též zaslat fotografii či krátké video, které zdokumentuje stav před úklidem a po něm. Vylosovaní získají fairtradovou či zdravou odměnu.

Více informací naleznete na: ,[object Object],