Po tropech nás čeká chladno, ranní mrazíky a sníh

  7:00
Počasí v tomto týdnu bude ve znamení sněžení na horách, deště a přízemních mrazíků v nížinách. Větrno bude do poloviny týdne, v nárazech by už ale rychlost neměla přesahovat 70 až 90 km/h.
(ilustrační foto)

(ilustrační foto) | foto: Petr Ježek, MF DNES

Dnes bude oblačno až polojasno. V nížinách se objeví první přízemní mrazíky, v polohách od 900 metrů nad mořem bude sněžit. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni.

Středeční ráno by mělo být nejstudenějším z celého týdne. Teploty se budou v nížinách pohybovat mezi 4 stupni a nulou, při utišení větru klesne rtuť na k -2 stupňům. Během dne by mělo postupně slábnout studené proudění, takže se odpolední teploty vyšplhají ke 12 až 16 stupňům.

Nejteplejším dnem z celého týdne by měl být čtvrtek. Obloha bude jasná až polojasná, ranní teploty klesnou na 8 až 4 stupně, odpolední se vyšplhají na 16 až 20 stupňů.

Příjemné počasí vydrží ještě během pátku. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 9 a 5 stupni, odpolední mezi 14 až 18 stupni. Obloha bude jasná až polojasná, od západu ale začne během dne přibývat oblačnosti s deštěm a do Česka začne proudit studený vzduch.

Víkend bude oblačný a studený, na horách bude padat sníh. Ranní teploty se budou po oba dny pohybovat mezi 6 až 2 stupni. Sobotní odpolední teploty vystoupají na 9 až 13 stupňů, nedělní na 11 až 15 stupňů.