Čeká nás studený víkend a mrazivé nedělní ráno

  8:55
Krátké oteplení, které na naše území dorazilo s koncem pracovního týdne, ukončí v noci na sobotu další studené fronty. Čeká nás tak opět velmi chladný víkend, nedělní ráno přinese dokonce teploty pod bodem mrazu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dnešek by měl být nejteplejším dnem týdne. Odpolední teploty vystoupí na 18 až 22 stupňů, Praha a Středočeský kraj se mohou těšit až na 24 stupňů. Obloha bude jasná nebo polojasná, jen na severu a v horských oblastech bude přechodně až oblačno.

Teplé jihozápadní proudění bude pokračovat ještě v pátek. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, maxima budou na většině území dosahovat 18 až 22 stupňů, jen na Karlovarsku a Ústecku se dočkáme maximálně 15 stupňů. Obloha bude stále jasná nebo polojasná. Frontální oblačnost začne přibývat večer od severozápadu a postupně se přidá i déšť.

Sobota už bude ve znamení studeného severozápadního proudění. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 stupně, odpolední nepřesáhnou 10 až 14 stupňů. Bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, které budou na vrcholcích hor opět sněhové.

Nedělní ráno bude mrazivé s teplotami mezi 2 až -2 stupni, v horských oblastech se ochladí až na -8 stupňů. Odpolední nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 stupni. Mělo by být ale jasno až polojasno a vát bude slabý vítr, takže na sluníčku by mělo být příjemně.

V pondělí se nad Českou republiku nasune brázda nízkého tlaku vzduchu, který sebou přinese oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 stupně, ojediněle se objeví přízemní mrazíky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni.

V úterý se ještě budou místy vyskytovat dešťové přeháňky, jinak bude polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 stupně, odpolední vystoupají na 12 až 16 stupňů.