Zveme vás na koncert pro dvacet tisíc příběhů roztroušené sklerózy

  11:17
První dáma české violy Kristina Fialová si opět po roce zve na pódium hosty, aby benefičním koncertem podpořili pacienty s tímto nevyléčitelným onemocněním. Výtěžek večera uhradí lidem s roztroušenou sklerózou nezbytnou psychoterapeutickou péči. Koncert bude 20. dubna od 19 hodin z pražského Emauzského kláštera živě přenášet TV Noe a provede jím moderátorka Barbora Černošková.

benefiční koncert | foto: Impuls.cz

Benefiční koncert pořádá Nadační fond IMPULS již pošestnácté. „Podpořte Annu, která zůstala s dvěma dětmi sama, Jirku, který se s nemocí rve jako lev, Pavlu, která s úsměvem zdolává překážky dané nemocí, nebo Kateřinu a její dceru, která si musí píchat injekce. Podpořte další rodiče, jejichž děti v posledních letech přišly domů s diagnózou RS. Podpořte koncert pro dvacet tisíc příběhů,“ vyzývá Kateřina Bémová z NF IMPULS.

Již šestým rokem je patronkou koncertu přední česká violistka Kristina Fialová. Rozmanitý hudební program tentokrát připravila společně s houslistou Romanem Patočkou, klavíristou Adamem Skoumalem a violoncellistou Petrem Nouzovským. V jejich podání zazní skladby od Johanna Sebastiana Bacha, Clauda Debussyho či Sergeje Prokofjeva. Autorem jednoho z děl je také pianista Adam Skoumal. Večer rovněž zpestří dvě předtočené skladby, které nazpívali chlapci Francisco Alvarez Nava a Josue Alvarez Nava.

Na psychoterapeutickou péči, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, můžete přispět pomocí DMS či prostřednictvím portálu Darujme.cz.