Největším favoritem na prezidenta je podle sázkových kanceláří premiér Babiš

  7:00
Nástupcem prezidenta Miloše Zemana bude současný premiér Andrej Babiš. Alespoň to vyplývá z aktuálních kurzů sázkových kanceláří.

ilustrační snímek | foto: Tomáš Kabát, Impuls.cz

V Česku se už čile spekuluje o nástupci současné hlavy státu. Miloši Zemanovi vyprší mandát za necelé dva roky. „Největším favoritem je v kurzu 2,35 ku jedné premiér Andrej Babiš, následuje v kurzu 6 generál Petr Pavel, třetím v pořadí je teď bývalý prezident Václav Klaus, který svůj návrat do politiky nevylučuje,“ popisuje mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Petr Šrain.

Favorité na prezidenta se ale v čase mění. „O kurzech rozhoduje hned několik faktorů, jako například, o kterých jménech se spekuluje a kdo kandidaturu zvažuje nebo ji neodmítá. Svůj vliv má i nálada sázkařů a na koho se nejvíce sází. Zatím největší částka padla na premiéra Babiše, a to půl milionu korun,“ doplňuje Šrain.

Předsedu vlády by si na Pražském hradě jako svého nástupce dokázal představit současný prezident Miloš Zeman, který Babiše veřejně podpořil. „Já jsem prosil pana prezidenta, aby o tom nemluvil, já myslím, že to teď není vůbec na stole,“ bránil se spekulacím předseda vlády v pořadu Benešovský Impuls na Rádiu Impuls.

Kandidaturu na prezidenta zvažuje například generál Petr Pavel, hudebník Michael Kocáb, senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer nebo rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. O Pražský hrad chce zabojovat bojovnice za práva lidí v exekucích Denisa Rohanová. Prezidentské volby proběhnou na začátku roku 2023.

Poslechněte si reportáž ze záznamu:


Autor: Vít Zábranský, Rádio Impuls