Ministr Hladík: Bytová kauza v Brně mi přinesla nejtěžší měsíce mého života

  13:43
Do studia Rádia Impuls tentokrát dorazil ministr životního prostředí Petr Hladík. Ve vysílání vzpomínal na to, jak kauza s byty v Brně zkomplikovala jeho vstup do vlády, ačkoliv nepadlo žádné obvinění. Zároveň v rozhovoru obhajoval konsolidační balíček i dosavadní práci premiéra Fialy. Dotkl se také tématu takzvaného manželství pro všechny. U něj podporuje narovnání práv svazků, nikoliv však totožný název pro stejnopohlavní sňatky.

Petr Hladík, ministr životního prostředí | foto: Impuls.cz

Pětikoalice podle Hladíka přežije i diskuzi o manželství pro všechny. Toto téma totiž vládní koalice nebude vůbec projednávat společně a každý zákonodárce bude hlasovat podle sebe. Hladík předpokládá, že většina lidoveckých poslanců návrh na manželství pro všechny nepodpoří. On sám by přitom nebyl proti variantě, která by narovnala práva mezi stejnopohlavními a heterosexuálními svazky. „Manželství skutečně vnímám jako mezi mužem a ženou. Zároveň potřebujeme redefinovat a posílit práva osob stejného pohlaví, protože teď některé věci nejsou vyvážené a nejsou nastavené správně. Ať už jde o dědictví, právo na informace, řešení dětí a dalších záležitostí.“

Pokud se svazek mezi homosexuály nebude nazývat manželstvím, mohla by se ve Sněmovně podle Hladíka najít dostatečná podpora alespoň na zmíněné narovnání práv.

Podívejte se na rozhovor: