Amatérský fotbal se strachuje o svou budoucnost

  7:00
Kvůli pandemii koronaviru se už druhou sezonu po sobě nedohrají soutěže od třetí ligy níž. Poslední ostré zápasy se ve výkonnostním fotbale uskutečnily v polovině října minulého roku. Další přerušený ročník může amatérské soutěže poznamenat na dlouho dobu.

ilustrační snímek | foto: Impuls.cz

Amatérským hráčům definitivně zhasla šance na uzavření sezony. Současná epidemická opatření nedovolí fotbalistům začít s plnohodnotným tréninkem tak, aby se soutěže stihly dohrát do konce června. „Žili jsme s nadějí do poslední chvíle, ale tak trochu jsme to čekali. Zrušení další sezony může mít na vesnický fotbal obrovské dopady. Když vidím, kolik jsme toho odehráli za poslední dva roky, tak spoustě těch starších hráčů ten fotbal asi ani chybět nebude a úplně skončí,“ popisuje trenér jihočeského Vacova hrajícího krajskou 1. A třídu Gustav Bujok. „Některé kategorie asi zrušíme, u spousty vesnic to tak může být, že už to dohromady nedají,“ doplňuje.

Podobný názor má i hráč středočeského Husince-Řeže hrajícího okresní soutěž Dan Peterka. „Velký zásah to bude mít na rozvoj dětí, co se týče nás starších, tak maximálně ještě víc ztloustneme. Chybí nám ostré zápasy, kamarádi z kabiny, ale větší dopady to na nás mít nebude, my už lepší nebudeme.“

Fotbalová asociace doufá, že po rozvolnění opatření budou smět kluby odehrát alespoň přípravné turnaje. Vedení sportu se chystá jejich pořádání finančně podporovat.

Poslechněte si reportáž ze záznamu: 


Autor: Vít Zábranský, Rádio Impuls