Den otevřených kobek ukazuje návštěvníkům opravené prostory na náplavkách

  22:20
Opravené kobky na pražských náplavkách se ve středu a ve čtvrtek otevírají veřejnosti. Akce umožní návštěvníkům nahlédnout do zrekonstruovaných prostor na Hořejším a Rašínově nábřeží, které by jejich pronajímatelé měli brzy uvést do provozu. V celkem dvaceti kobkách budou mimo jiné galerie, ateliéry či kavárny.

Událost s názvem Den otevřených kobek pořádá správce náplavek společnost TCP a láká na bohatý program. Novou podobu představí její architekt Petr Janda ze studia Brainwork, na místě budou k vidění taneční i hudební vystoupení. Organizátoři také pro návštěvníky připravili komentované prohlídky či jízdu parníkem mezi oběma nábřežími.

Nájemci a provozovatelé jednotlivých kobek ukáží jejich budoucí fungování. Na obou nábřežích by v nich nově měly být tři galerie, tři ateliéry, troje toalety, dvě dílny či pobočka Městské knihovny. Zbytek zaplní kavárny.

Prostory nájemci přebírají postupně, regulérní provoz by v nich měli spustit během listopadu. Plné fungování zatím neumožňuje nedokončený kolaudační proces.

Fotogalerie

Záštitu nad slavnostním otevřením kobek pro veřejnost udělil radní pro majetek hlavního města Prahy Jan Chabr. „Den otevřených kobek je první akcí, kdy může nové zrekonstruované prostory navštívit veřejnost. Zatím sice v provizorním režimu, ale nepochybuji o tom, že po ukončení kolaudačního procesu si nové provozovny své návštěvníky rychle najdou a náplavka bude žít i v nadcházejícím zimním období,“ uvedl.

Kobky by měly zajistit právě prodloužení náplavkové sezóny na celý rok, proto jsou moderně vybaveny. Jejich nejvýraznějším prvkem pak jsou kruhová skla, která fungují jako otáčivé dveře. Pohyb řídí čidla a motor tak, aby se rychle otevírala i zavírala a bránila kolizím s návštěvníky.

Praha hledá provozovatele kobek na náplavkách (duben 2019):

Autor: