Policie kontroluje upravené motory elektrokol. Problémem jsou hlavně kurýři

Důsledná kontrola. Policisté se chystají zkontrolovat zaparkovaný e-moped....
Důsledná kontrola. Policisté se chystají zkontrolovat zaparkovaný e-moped....
Foto: Policie ČR

Lidé si upravují motory a baterie elektrokol. Policie se zaměřila hlavně na kontrolu kurýrů, představují riziko v dopravě města. Hrozí nejen nehody, ale i vznícení baterií.

„Jedu na elektrokoloběžce,“ snaží se kurýr vymluvit z pokuty. Za zády mu přitom vykukují zbytky odřezané sedačky. Ve skutečnosti se ulicemi prohání na e-mopedu. Nejde o ojedinělý případ, se kterým se policisté setkávají během kontrol elektrovozidel poslíčků, ani jedinou nelegální úpravu, kterou ukázala společná akce policie a magistrátu s názvem Two Wheelers.

„Aby kurýři a provozovatelé obešli zákon, odstraňují a znečišťují výrobní štítky,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Případně stroj jezdí bez nutnosti vůbec šlapat do pedálů. A v takovém případě už ze zákona nejde o elektrokolo, ale o motorové vozidlo.

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Dopoledne s dobrým Korcem

09.00-12.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

WANASTOWI VJECY

SBÍRKA ZVADLEJCH…

Následuje 12.00-15.00
Avatar

Impulsy Honzy Benešovského