Čeští vrtulníkáři jako lovci dronů. Navštívili jsme základnu, kde střeží polské nebe

Když loni na polské území pronikly desítky ruských dronů, bylo jasné, že nebe Aliance potřebuje posilu. Čeští vojáci tak na přísně střežené základně u běloruských hranic nasadili taktiku prověřenou z Ukrajiny. S americkými vrtulníky Venom tu působí jako lovci dronů, už za měsíc je navíc vystřídají bitevníky Viper. Reportér iDNES.cz za přísných bezpečnostních opatření zjistil, jak tento systém funguje v praxi.

„Pokud útočíme na dron, určitě se nevyplatí používat řízené střely. Naše vrtulníky jsou schopny použít palubní zbraně a využít kanonovou munici, která je nesrovnatelně levnější.“

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Víkendový ranní Impuls

06.00-10.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

Kylie Minogue

Can't Get You Out…

Následuje 10.00-14.00
Avatar

Víkend malých radostí