Je to zlé, umírají celé rodiny a nedůvěra k cizincům roste. Američan z Bulovky vypráví

Doktor Patrick LaRochelle ve svém bioboxu na Bulovce.
Doktor Patrick LaRochelle ve svém bioboxu na Bulovce.

Strávil 21 dní v hermeticky uzavřeném stanu na pražské Bulovce s vědomím, že u něj každou hodinou může propuknout smrtelná ebola. Americký pediatr Patrick LaRochelle měl však štěstí a nyní už je s rodinou v USA. V exkluzivním rozhovoru pro iDNES Premium popsal situaci v zemi i svůj příběh. Byť nemoci unikl, v Kongu mu zatím virus dál nekontrolovatelně zabíjí kolegy a přátele.

Když jsme o vás naposledy psali, byl jste několik týdnů zavřený v podtlakovém stanu a přes obrazovku jste smutnil, že jste propásl šestnácté výročí svatby i synovy narozeniny. Jaký to byl pocit, když jste rodinu po třech týdnech konečně objal?
Z Bulovky jsem letěl rovnou domů a manželka mě čekala už na letišti v Dulles. Děti jsem viděl až druhý den ráno, protože byly zrovna na rodinné sešlosti v Západní Virginii. Věděly sice, že se už brzy uvidíme, ale netušily, kdy přesně dorazím. Bylo úžasné je takhle překvapit.

Někdo jiný by se tam možná zbláznil, a ačkoli mi moc chyběla rodina, ta izolace mi nakonec vlastně vůbec nevadila.

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-06.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

VOXEL

V NAŠÍ ULICI

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls