Je to zlé, umírají celé rodiny a nedůvěra k cizincům roste. Američan z Bulovky vypráví
Strávil 21 dní v hermeticky uzavřeném stanu na pražské Bulovce s vědomím, že u něj každou hodinou může propuknout smrtelná ebola. Americký pediatr Patrick LaRochelle měl však štěstí a nyní už je s rodinou v USA. V exkluzivním rozhovoru pro iDNES Premium popsal situaci v zemi i svůj příběh. Byť nemoci unikl, v Kongu mu zatím virus dál nekontrolovatelně zabíjí kolegy a přátele.
Když jsme o vás naposledy psali, byl jste několik týdnů zavřený v podtlakovém stanu a přes obrazovku jste smutnil, že jste propásl šestnácté výročí svatby i synovy narozeniny. Jaký to byl pocit, když jste rodinu po třech týdnech konečně objal?
Z Bulovky jsem letěl rovnou domů a manželka mě čekala už na letišti v Dulles. Děti jsem viděl až druhý den ráno, protože byly zrovna na rodinné sešlosti v Západní Virginii. Věděly sice, že se už brzy uvidíme, ale netušily, kdy přesně dorazím. Bylo úžasné je takhle překvapit.
Někdo jiný by se tam možná zbláznil, a ačkoli mi moc chyběla rodina, ta izolace mi nakonec vlastně vůbec nevadila.
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz