Lékaři pokutují pacienty, třeba za pozdní příchod. Co podle zákona smějí a co už ne

Lékaři pokutují pacienty. Vymáhání peněz ale může být v rozporu se zákonem. Třeba pokud se na tom dopředu obě strany smluvně nedomluví. Jenže mnoho pacientů požadované částky zaplatí ze strachu, že je lékař vyřadí z péče a nového specialistu neseženou. Co podle zákona mohou vymáhat?

Přijít pozdě na vyšetření k lékaři může vyjít pěkně draho. Mnoho z nich si totiž neomluvenou nebo pozdě omluvenou absenci „jistí“ tučnými pokutami. „Dnes jsem měla termín u zubaře na 14 hodin, volala jsem v 14:02, že autobus má zpoždění. Přišla jsem do ordinace ve 14:20 a bylo mi sděleno, že dostanu pokutu 3 600 korun, a ani mě neošetřili,“ popisuje žena v internetové diskusi. Šokem pro ni byla nejen výše pokuty, ale i to, že pokutu měla uhradit v podobě faktury na fotokompozitní výplň.

„Bez omluvy mi nepřišel pacient, který měl rezervované dvě hodiny na přípravu rozsáhlého zubního můstku.“

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-06.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

TEAM

ŽENSKÁ MENOM PANIKA

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls