Léčí se jen vyvolení. Americký lékař a tým Bulovky varují Západ před ebolou

V Kongu se dál šíří ebola. (26. května 2026)
V Kongu se dál šíří ebola. (26. května 2026)

Americký lékař Patrick LaRochelle, který nedávno na pražské Bulovce strávil tři týdny v izolaci, ve svém komentáři pro iDNES.cz popisuje marný boj v africkém epicentru nákazy, kde po celých rodinách umírají i jeho kolegové. Společně s ním promlouvají i čeští infektologové, kteří o něj pečovali. Společně varují, že neochota Západu financovat boj s nemocemi přímo v Africe brzy dopadne na nás všechny.

Patnáctého května, pouhých dvacet minut předtím, než jsem měl nastoupit do letadla z Konga do USA, mi přišla zpráva, která mě okamžitě zastavila.

Strach, smutek a podezíravost vedou k tomu, že se mnozí brání pomoci a snahám o potlačení epidemie.

Patrick LaRochelle

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Večerní Impuls

18.00-20.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

Adele

Rolling in the Deep

Následuje 20.00-05.00

Noční Impuls