Léčí se jen vyvolení. Americký lékař a tým Bulovky varují Západ před ebolou
Americký lékař Patrick LaRochelle, který nedávno na pražské Bulovce strávil tři týdny v izolaci, ve svém komentáři pro iDNES.cz popisuje marný boj v africkém epicentru nákazy, kde po celých rodinách umírají i jeho kolegové. Společně s ním promlouvají i čeští infektologové, kteří o něj pečovali. Společně varují, že neochota Západu financovat boj s nemocemi přímo v Africe brzy dopadne na nás všechny.
Patnáctého května, pouhých dvacet minut předtím, než jsem měl nastoupit do letadla z Konga do USA, mi přišla zpráva, která mě okamžitě zastavila.
Strach, smutek a podezíravost vedou k tomu, že se mnozí brání pomoci a snahám o potlačení epidemie.
Patrick LaRochelle
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz