Jediný z rady knihovny nerezignoval. Jsem naivní a odchod Havlové je trauma, říká
Pokračování Tomáše Sedláčka ve funkci ředitele Knihovny Václava Havla si nedokážu představit, říká v rozhovoru pro iDNES.cz aktuálně jediný člen správní rady této instituce a místostarosta Prahy 5 David Dušek (STAN). Odchod Dagmar Havlové z instituce, která prochází turbulentním obdobím, je podle něj traumatizující, ale respektuje ho.
Končí Knihovna Václava Havla, nebo je šance na její záchranu?
Šance je. Záleží to na vnějších vlivech, nicméně vidím ji reálně. Máme postavený jakýsi plán, který bychom chtěli uskutečnit, ale bez koordinace s dalšími subjekty to nepůjde.
Můžete nastínit, jaký ten plán je?
Ne, já to nechci nastiňovat právě z toho důvodu, abych to neohrozil. Protože bych vytvořil mediální tlak na další lidi, a to nechci.
Proč jsem se rozhodl zůstat? Protože jsem naivní a blázen.
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Stavěli až na Zanzibaru. Architektura není skládání místností vedle sebe, popisují
Klempíře na festivalu ve Strážnici vypískali. Buranství a sprostota, reagoval