Plánuji zůstat celé čtyři roky. Vojtěch o „vládní rošádě“ i dopisech premiéra
V médiích v posledních dnech sílily spekulace, že premiér Andrej Babiš (ANO) chystá velkou vládní rošádu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se podle nich měl stát lídrem ANO pro podzimní volby v Praze, však spekulace o svém konci na resortu odmítá. „Nejsem typ člověka, který by odcházel od rozdělaných věcí,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.
Ani dopisy s požadavky, které mu premiér v minulých dnech na ministerstvo zaslal, nepovažuje za vytýkací. „Jsou velmi věcné, pan premiér v nich neříká, že děláme něco špatně. Spíše, že je nutné hledat v systému úspory, a dává příklady, na co se zaměřit,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz Vojtěch.
Jak to s vámi vypadá, budete dál ministrem? Pan premiér sice tvrdí, že vás odvolat nechce, ale v médiích se spekuluje o možné rošádě. Prý by vás mohl nahradit Boris Šťastný a vy byste naopak mohl být lídrem ANO pro podzimní komunální volby v Praze.
Média ráda spekulují, ale já se určitě neplánuji jakkoliv odchýlit od své práce na ministerstvu. Jsem tu šest měsíců, řada věcí je rozpracovaných a nejsem typ člověka, který by od rozdělané práce odcházel. Byla by to škoda. Spousta věcí je ve fázi příprav a chci je dotáhnout. Osobně plánuji pracovat na ministerstvu dál.
Do zákona vkládáme, že od příštího roku bude e-žádanka povinná pro všechny poskytovatele. Díky tomu budeme mít i přehled o tom, jak se kde čeká na vyšetření. To doposud nevíme.
Adam Vojtěch (ANO)ministr zdravotnictví
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz