Na Zlínsku umíme žít, říká Šárka Jelínková

  15:56
Adventní vysílání tentokrát navštívila místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, která v rozhovoru s politickým příměřím zastoupila svého šéfa Marka Výborného. Ve vysílání pochválila svůj domovský region za kladný vztah k tradicím. Řeč přišla také na téma žen v politice a okomentovala svůj vztah k hudebním nástrojům.

Místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková | foto: Tomáš Kabát, Impuls.cz

Přestože Šárka Jelínková jako senátorka pracuje v Praze, domov má ve Zlínském kraji. Podle jejích slov jde o region, který umí žít. „Přes různé tradice a folklorní soubory se lidé hodně scházejí. Ty vztahy jsou tam daleko lepší, vřelejší. Máme tam k sobě blíž, funguje tam lépe občanská společnost,“ řekla s přiznáním, že ona sama letos některým tradicím moc nedá. Kvůli svému časovému vytížení například nestíhá tradiční pečení vánočního cukroví.

V politickém prostředí většinou dominují muži. Sama Šárka Jelínková se ale mezi nimi cítí dobře. „Snaží se být v Senátu galantní, takže nám dělají trochu toho závětří. Ale úplně vždy to nejde. Ta politika je opravdu těžká pro všechny, i pro ženy.“ Jelínkovou vnímá pozitivně také řada jejích kolegů. Už několik z nich ji vyzvalo k tomu, aby kandidovala do pozice předsedkyně lidovců. Ona sama zároveň vyzývá ostatní ženy, aby se politických funkcí nebály.

Lidovecká místopředsedkyně ve vysílání dále zavzpomínala na to, jak dříve hrávala na klavír. Dnes už by si ale vystoupit na veřejnosti netroufla. „Už bych toho moc nedala. Možná nějaké Ovčáky čtveráky nebo jednoduchou koledu. Dcera hrála na klavír asi 5 let, manžel pak na trubku. Ta už nám ale na půdě trochu rezaví.“

Podívejte se na celý rozhovor: