Marian Jurečka: Naše rodinné setkání zaplní sokolovnu

  7:00
Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v pořadu Benešovský advent zahrál na panovu flétnu. Řeč byla i o jeho mimořádně rozrostlé rodině, která o vánočním svátku v rámci setkání zaplní sokolovnu. Jurečka přiznal, že se do tradic zapojuje nejen zabíjením kaprů, ale když je potřeba, postaví se i k plotně.

ilustrační snímek | foto: Impuls.cz

Marian Jurečka je hudební multitalent. Předseda KDU-ČSL a ministr práce se tím pochlubil v pořadu Benešovský advent. K hudbě měl blízko už od dětství. „Díky svým rodičům jsem začal od první třídy na základní škole hrát v lidušce. Nejprve na housle, po čtyřech letech na kontrabas a při kontrabasu jsem zhruba v jedenácti letech začal hrát na tubu.“ Nakonec si jeho srdce získala panova flétna, kterou si pořídil před 4 roky. Jurečku uchvátil především její zvuk v akustickém prostředí.

Ve vysílání byla řeč i o Vánocích. Jurečka podle svých slov vždy o svátcích přikládá ruku k dílu. Své manželce s přípravou štědrovečerní večeře pomáhá. Zastává většinou chlapské úlohy, občas ale dojde i na výjimky. „Většinou jdu koupit kapry, zabiju je, vykuchám, vyfiletuju, připravím, a pak už je to parketa manželky. Když jsem ale vyzván, tak se i k té plotně v kuchyni umím postavit.“ Pro štědrovečerní večeři většinou Jurečka zpracovává 4 kapry. Na Boží hod nebo Štěpána se ale u jeho matky sejde celá široká rodina. Takové setkání Jurečků tak zaplní sokolovnu. Matka Mariana Jurečky má 22 vnoučat.

Podívejte se na rozhovor: