Krajský radní Běhounek pro Impuls: Další výpovědi v pelhřimovské nemocnici? Koukal jsem jako puk!

  9:12
Nemocnice v Pelhřimově bojuje s odlivem personálu. V pondělí tam podalo výpověď jedenáct lékařů interního oddělení, už dřív ohlásili odchod někteří lékaři chirurgického oddělení.

V pelhřimovské nemocnici má kemp mediků už letitou tradici. Při letošním pátém ročníků přijelo 29 studentů. V minulosti už díky této akci nemocnice získala několik mladých lékařů. | foto: Nemocnice Pelhřimov

Zřizovatelem nemocnice je kraj Vysočina. „Dozvídám se to z médií, že to nejdřív přišlo ČTK a nevím, co za tím je. Musím si to prostudovat, jsem z toho malinko vykolejen,“ řekl ve vysílání Rádia Impuls krajský radní pro zdravotnictví Jiří Běhounek.

„Řešíme intenzivně chirurgii, řešíme výpomoci. Měli jsme minulý týden ve čtvrtek schůzku, kde jsme se dohodli na nějakých krocích. Že ale bude vlna dalších výpovědí, jsem se dozvěděl až potom, co mi volali novináři. Tak jsem na to koukal jako puk,“ dodal bývalý hejtman Vysočiny v pořadu Impulsy Honzy Benešovského. Podle vedení nemocnice v Pelhřimově se pacienti nemusí obávat, poskytování zdravotní péče ohrožené není.

Lékaři podání výpovědi zdůvodňují dlouhodobými personálními problémy, které dopadají i na jejich možnost kvalitně pečovat o pacienty. „Pokud to takhle vyjádřili, tak je nejlepší obrátit se na ně, aby přesně řekli, co to má znamenat,“ prohlásil Běhounek. „Situaci na chirurgii se snaží pan ředitel nemocnice řešit, kraj může pomoci maximálně nějakými finančními prostředky,“ vysvětlil radní pro zdravotnictví.

Běhounek přiznal, že neví, jak se bude situace v pelhřimovské nemocnici dál vyvíjet. „Pokud to bude pokračovat, budeme se muset obrátit na další krajské nemocnice, poskytnout pacientům zázemí tam, a co se bude dít v pelhřimovské nemocnici, to se teprve ukáže,“ řekl bývalý poslanec. Podle něho by mohlo v budoucnu dojít ke slučování menších nemocnic. „Já jsem přesvědčen, že nemocnice zůstanou, ale nebudou mít plný rozsah péče. Dneska se v okresní nemocnici nenechá nikdo léčit s infarktem, radši se nechá dovézt na centrum, kde mu udělají stent a zachrání mu život,“ dodal na Impulsu Běhounek.

Celý záznam zde: