Do práce jezdím občas s majákem, říká ministr Jan Hamáček

  15:03
První týden politického příměří na Impulsu se uzavírá. Pátečním hostem Adventního rozhovoru byl předseda ČSSD Jan Hamáček, který mluvil o svém kladném vztahu k motorkám a armádě. Rozpovídal se také o tom, za jakých okolností využívá maják na služebním autě.

Předseda ČSSD Jan Hamáček | foto: Tomáš Kabát, Impuls.cz

Hamáček ve vysílání řekl, jak funguje maják ve služebním voze. Vicepremiér ho používá v případech, kdy musí stihnout důležitou schůzku a narazí třeba na kolonu na dálnici. „Vzhledem k tomu, že jsem v péči ochranné služby policie, tak o použití majáku rozhoduje velitel vozu, což je policista.“ Podle svých slov se ale snaží majáku nezneužívat. Protože žije v Mladé Boleslavi, pravidelně dojíždí po dálnici D10.

Vicepremiér a ministr vnitra na sebe také prozradil, že je vášnivým motorkářem. V poslední době ale delší výjezdy příliš nezvládá. „Já už jezdím skoro jen kolem chalupy, protože na víc není čas. Před prázdninami jsem měl v létě naplánovanou cestu do Normandie na 10 dnů, ale bohužel do toho přišla nějaká vládní krize, takže se cesta nekonala.“ Na cesty se ale Jan Hamáček vydává nejraději o samotě.

Předseda ČSSD na sebe také prozradil, že odjakživa rád čte o armádních tématech, napoleonských válkách a bojích na moři. „Od malička mě bavila vojenská historie. Tím impulsem možná byl jeden můj příbuzný, který za války létal u 311. bombardovací perutě, takže když mi potom vyprávěl ty své zážitky, tak mě to mohlo motivovat.“ Navzdory své lásce k armádě se ale kvůli studiu vysoké školy vyhnul vojně.

Podívejte se na celý rozhovor: