Cestovatelé si zvykli na proticovidové restrikce, zájezdy do zahraničí jdou na dračku

  8:03
Turisté už se dokázali srovnat s hygienickými pravidly při cestování. Ukazuje to počet prodaných lednových zájezdů, který je srovnatelný s rokem 2019, tedy s dobou před vypuknutím pandemie nemoci covid-19.

ilustrační snímek | foto: Tomáš Novák

Vysoký zájem o lednové odlety potvrzuje tiskový mluvčí cestovní kanceláře EXIM tours Petr Kostka. Podle něho je po některých destinacích dokonce vyšší poptávka než v roce 2019, jako například u Spojených arabských emirátů, kde přidávají další odlety. „Velký vliv na to má i to, že jsme upravili podmínky, aby měli klienti jistotu, že v žádném případě nepřijdou o své peníze. Také evidujeme velké množství zákazníků, kteří před covidem cestovali na vlastní pěst a teď díky jistotě a servisu využívají jako svého partnera právě cestovní kancelář,“ popisuje Kostka.

Leden patří z pohledu prodaných zájezdů k nejsilnějším měsícům. Zájem o ně mají hlavně lidé, kteří chtějí v zimních měsících vycestovat za teplem a exotikou. „Nejčastěji volí Spojené arabské emiráty, Omán nebo Egypt. Další skupinou jsou lidé, kteří nakupují zájezdy už na léto. Tady se na špici zájmu drží Turecko, Řecko a také Španělsko,“ doplňuje mluvčí CK Fischer Jan Bezděk

Lidé teď v souvislosti s blížícími se jarními prázdninami nakupují také lyžařské zájezdy do alpských středisek. Na popředí zájmu se tradičně drží Itálie, Rakousko nebo Francie.

Autor: Vít Zábranský, Rádio Impuls