Techmania láká na nové expozice i předpremiéru filmových novinek

  10:00
Plzeňské science centrum Techmania láká na zajímavý program i koncem roku. Poté, co v listopadu centrum slavnostně otevřelo svojí vlastní expozici s názvem Budoucnost na talíři, připravilo pro návštěvníky další dvě nové výstavy, které přivezlo z Finska a Holandska.

Plzeňské science centrum Techmania otevřelo novou expozici Filmohraní, kde si návštěvníci mohou pomocí různých technik natočit vlastní krátký film. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Navíc mají lidé možnost zakoupit si celoroční permanentky, které jim umožní si v expozicích hrát a bádat klidně i sedm dní v týdnu. Až do konce roku má Techmania otevřeno každý den, na Silvestra však pouze do 16 hodin.

A co můžete čekat od nových expozic? Chemistři vás provedou fascinujícím světem chemie se všemi ohnivými efekty, vůněmi a zápachy. S nejrůznějšími chemickými prvky a sloučeninami se seznámíte i jinak než pouze přes vzorečky. Druhá ze zbrusu nových expozic návštěvníky pozve do hlubin planety Země, vydají se na cestu důlními štolami i k těm největším pokladům, které se v podzemí ukrývají. Zkusí si ovládat malý bagr nebo vyrýžovat pár zrnek zlata.

Pro všechny, kteří jsou zvědaví, jaké filmy bude v příštím roce Techmania promítat v 3D Planetáriu, je dnes, tedy v pondělí 28. prosince, připravena speciální filmová přehlídka. Zájemci mohou vidět jak blok 2D filmů, tak 3D film, poslední série snímků se začne vysílat v 18:15 hodin.