VIDEO: Strážníci chytali muže na čtyřkolce. Viseli na něm, nakonec ujel

  13:48
Strážníci Městské policie Sušice se v pátek večer pokusili u benzinové pumpy ve městě zadržet muže ze zákazem řízení. Přes použité donucovací prostředky muž strážníkům ujel na motorové čtyřkolce. Případem se nyní zabývá policie.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v současné době prověřujeme veškeré okolnosti tohoto případu,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Ivana Jelínková.

K události došlo v pátek večer u benzinové pumpy v Sušici. Muže se snažili pomocí donucovacích prostředků zadržet strážníci. Muž s nimi nespolupracoval a snažil se nasednout na motorovou čtyřkolku a ujet, což se mu nakonec podařilo.

Strážníci podle velitele Městské policie Sušice Libora Potužníka postupovali správně. 

„Pohled na videu z osobního vozidla je jeden, ale došlo ke spoustě věcí. Ten člověk nejprve chtěl spolupracovat, pak se rozhodl, že nebude. Strážníci mohli použít jiné donucovací prostředky, ale vzhledem k tomu, že my totožnost muže známe, tak by třeba vznikla zbytečná újma pachateli, nebo i strážníkům,“ řekl iDNES.cz.

Autor: