EVROPSKÁ NOC VĚDCŮ na Univerzitě Pardubice je tady. Potkejte se s vědou bezpečně

  12:00
Brány Univerzity Pardubice se již tradičně otevřou veřejnosti při CELOEVROPSKÉ NOCI VĚDCŮ, která letos nastane v pátek 30. září. Poslední zářijový den bude univerzitní vědecký program k vidění opět na dvou místech.

Noc vědců Pardubice | foto: Zuzana PaulusováImpuls.cz

Demonstrační vědecká stanoviště vyrostou nejen v univerzitním kampusu ve Studentské ulici, ale také na Fakultě elektrotechniky a informatiky na náměstí Čs. legií.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program, do něhož se promítá letošní motto „Bezpečnost“. Návštěvníci tak například zjistí, jak se chovat bezpečně na internetu, jak je to se zabezpečením železnic, kdo má přednost na křižovatce, jak správně poskytnout první pomoc nebo jak se nenechat podvést. Chybět nebudou ani bezpečné chemické pokusy a zajímavé přednášky a workshopy. Otevřeny budou specializované laboratoře a pracoviště, modelové kolejiště, chybět nebude kreativní koutek a kampusem bude znít i živá hudba.

Letošní NOC VĚDCŮ totiž obohatí i doprovodný kulturní program u Lavičky Václava Havla pod názvem Lavička STAGE, kde zazpívají nebo své básně přečtou jak naši studenti, tak akademičtí pracovníci. Mezi oběma místy pak návštěvníky přepraví speciální autobus.

Program páteční Noci vědců startuje na Univerzitě Pardubice úderem 16. hodiny. Nahlížet do moderního světa vědy a techniky mohou zájemci až do 22 hodin. Hoďte starosti a trable za hlavu a přijďte se bavit vědou a poznáváním!. Vstup na akci je zdarma.