Třikrát a dost. Starosta Čunek chce znovu zavést vykázání problémových lidí z města
Před lety vystěhoval z centra Vsetína část romské populace, teď starosta a senátor Jiří Čunek chystá podobný recept pro bezdomovce a nepřizpůsobivé. Problémy s nimi se ve Vsetíně stupňují, proto navrhuje radikální řešení: vrátit se k dřívější praxi spočívající v jejich vykázání mimo katastr města.
Odborná veřejnost v minulosti upozorňovala na to, že jde o významný zásah do svobody pohybu a pobytu, a vedla se diskuse o jeho přiměřenosti, efektivitě i dopadech na sociálně zranitelné osoby.
Eva Kostolanskánová ombudsmanka
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Vedro ruší festival, lidem hrozí kolapsy. O víkendu bude skoro čtyřicet stupňů
Na mamograf i bez žádanky. Gynekologové a centra ale upozorňují na rizika