Drama na Zlínsku. Muž se zabarikádoval v domě, policie ho zneškodnila

K dramatické situaci došlo v úterý ráno ve Hvozdné na Zlínsku. Policejní...
K dramatické situaci došlo v úterý ráno ve Hvozdné na Zlínsku. Policejní...

Houkající policejní auta, neprůstřelné vesty a přilby. Dramatická situace se v úterý ráno odehrála ve Hvozdné na Zlínsku. Policejní jednotky zasahovaly proti zdrogovanému ozbrojenému muži, který zranil jednoho člověka a pak se zabarikádoval v domě.

„Od ranních hodin jsme zasahovali u barikádové situace v obci Hvozdná na Zlínsku, při níž byl zraněn jeden muž, kterého si převzali do péče záchranáři,“ uvedla policie na síti X.

„Podezřelého následně zadržela zásahová jednotka z Brna. Veřejnosti v tuto chvíli žádné nebezpečí nehrozí. Okolnosti případu dále prověřujeme.“

Oznámení o konfliktu dvou mužů v obci Hvozdná, při níž měl být jeden z mužů zraněný a druhý ozbrojený, obdržela policie v úterý před osmou ráno.

„Na místo vyrazily dostupné policejní hlídky, záchranáři i hasiči. Zraněného muže si převzali do péče záchranáři. Druhý z mužů se zavřel v místnosti a vyhrožoval sebepoškozením,“ popsala mluvčí policie Lucie Javoříková.

Operační důstojník proto na místo přivolal také policejního vyjednavače a zásahovou jednotku z Brna. „Během vyjednávání byla s mužem velmi těžká komunikace, neustále střídal nálady a odmítal opustit pokoj.“

V pražském domě se zabarikádoval muž, hrozil výbušninami

V průběhu komunikace pak vyjednavač využil správný okamžik a dal pokyn k zásahu speciálně vyškolených policistů k zákroku. „Ti použili proti ozbrojenému muži, jež byl zřejmě pod vlivem drog, taser a zpacifikovali ho. Záchranáři muže za asistence policistů převezli do nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Okolnostmi případu se teď zabývají zlínští kriminalisté.

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-05.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

MICHAL TUČNÝ

SNÍDANĚ V TRÁVĚ

Následuje 05.00-09.00
Avatar
Avatar
Avatar
Avatar

Haló, tady Impulsovi