Vrah nechtěl platit dceři zastřelené ženy odškodnění půl milionu, soud mu vyhověl

Vrchní soud v Praze se v úterý zastal seniora, který dostal za vraždu své spolubydlící vedle dvanácti let vězení i povinnost odškodnit její dceru půl milionem korun. Odsouzenému však připadala částka příliš vysoká. Argumentoval tím, že obě ženy měly mezi sebou velmi špatný vztah. Odvolací soud mu vyhověl a sumu snížil na 350 tisíc korun.

Dvaasedmdesátiletý Miloš Kubovčík, který chodí o berli, už dříve přiznal, že svou o třiatřicet let mladší exmilenku a spolubydlící předloni v listopadu v Přelouči na Pardubicku zastřelil revolverem.

Žena ho prý „něčím naprdla“ a asi mu přeskočilo – vysvětloval po činu policii. Dvanáctiletý trest za vraždu s rozmyslem letos v dubnu přijal a už je ve vězení.

„Poslal jsem si sousedku pro vodku a trochu jsem se ožral, pak už nevím.“

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-05.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

BÁRA BASIKOVÁ

SOUMĚRNÁ

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls