VIDEO: Autobus v plamenech a mohutný dým, cestující stihli utéct
Požár autobusu a mohutný dým uzavřely v pondělí večer frekventovanou silnici I/35 mezi Býští a Hradcem Králové. Tvořily se dlouhé kolony v obou směrech. Řidič i cestující vyvázli bez zranění, všichni se dostali ven včas. Příčina požáru zatím není jasná.
K rozsáhlému požáru autobusu vyjížděli v pondělí krátce před osmnáctou hodinou profesionální hasiči z Holic a Hradce Králové zároveň s dobrovolnými hasiči z Holic a Býště. Ve voze, který zatím z nezjištěných příčin začal hořet na frekventované silnici I/35 jelo 38 cestujících, všichni se včas dostali ven.
„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že autobus je požárem zasažen v plném rozsahu. Hasičům se podařilo požár zlikvidovat pomocí vodních proudů,“ uvedl krátce po zásahu zastupující mluvčí krajských hasičů Jan Sabolčík.
Silnice byla po dobu zásahu zcela neprůjezdná, v obou směrech se tvořily dlouhé kolony.
„Hasiči museli použít tři vodní proudy, aby se požár podařilo dostat pod kontrolu. V 19 hodin byl již plně zlikvidován a došlo k využití termokamery pro odhalení skrytých ohnisek,“ řekla mluvčí krajských hasičů Lucie Pipiš.
Dobíjeli baterii a začalo hořet celé auto. Pak chytil i dům![]() |
Předběžná výše škody je více než jeden milion korun, příčina požáru zatím zůstává předmětem dalšího vyšetřování.
Další zprávy
Manželku omámil a udusil igelitovým pytlem, viní muže. Hrozí mu výjimečný trest
Majitel domu tasil na zloděje meč. Lapka mu ujel na kole, zapomněl si ale mobil

