Dům hrůzy v Ostravě končí. Začalo velké stěhování obyvatel problémové ubytovny
Začalo stěhování nájemníků z hotelového domu Hlubina v Ostravě-Jihu, který se musí do září kompletně vyklidit před plánovanou přestavbou na moderní bytový dům. Zchátralý objekt ze sedmdesátých let patřil k nejproblémovějším ubytovnám ve městě a dlouhodobě vyvolával napětí v okolí, přičemž sociální odbor nyní pomáhá zhruba třem stovkám odcházejících obyvatel s hledáním nového ubytování.
Za zchátralým věžákem Hlubina se vrší hromada vyhozených věcí odcházejících. Matrace, kočárky, lůžkoviny, staré pračky, televizory, pytle s odpadem.
Dům má kapacitu asi 650 lůžek, ale donedávna tam žilo zhruba 350 lidí. Všichni se musí vystěhovat do tří měsíců. Jsou mezi nimi početné rodiny s dětmi.
„Jsem sám, hledám si místo v azylovém domě. Odchodu tady z té špíny ani nelituji. Vím, že někteří jdou do lepšího. Problém mají rodiny, které dluží za nájemné,“ říká čtyřicetiletý Robert.
Zpočátku to byla slušná ubytovna, v prvním patře byla dokonce parádní restaurace, kam se normálně chodilo. Posledních dvacet let je to otřesné. Kravál, špína, feťáci, bezdomovci.
Ivo Ptáčekobyvatel sousedního domu
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Desetihektarové arboretum je k mání za 35 milionů. Štramberk řeší případný nákup
Byla to vydařená show, pozlobila nás jen bouřka, hodnotí nový šéf Colours