Insolvenční správce Liberty zažaloval Guptu a bývalé vedení o 20 miliard korun
Insolvenční správce zkrachovalé huti Liberty Ostrava podal dvě žaloby na bývalé členy vedení firmy, po kterých požaduje vrácení téměř 20 miliard korun. Ty měly z podniku nezákonně zmizet ve spřízněných firmách skupiny GFG Alliance. Žaloba na doplnění pasiv míří proti miliardáři Sanjeevu Guptovi a dalším třem tehdejším členům představenstva, přičemž další spor se týká neoprávněného vyvedení emisních povolenek za zhruba 250 milionů korun.
Podle mluvčího Krajského soudu v Ostravě Igora Krajdla jsou oba složité případy teprve na samém počátku a jen doručování žalob do zahraničí diplomatickou cestou může trvat roky.
Téměř 20 miliard korun mělo podle insolvenčního správce nezákonně zmizet z někdejší huti Liberty Ostrava.
V žalobě na doplnění pasiv žádá insolvenční správce po bývalých členech představenstva Sanjeevu Guptovi, Ajayi Kumaru Aggarwalovi, Iainu Marku Hunterovi a Deepaku Soganim téměř 19 miliard korun.
Další měsíce mohou zabrat překlady rozsáhlých žalob do více jazyků.
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Mošnovskému letišti loni vzrostl zisk, pomohly nové osobní linky
Obava z ovlivňování svědků. Soud rozhoduje o vazbě pro karvinského primátora Wolfa