Svěřené luxusní auto nechal rozebrat a díly prodal, pak oznámil krádež
Až osmileté vězení hrozí devětačtyřicetiletému muži z Chebska, který na policii oznámil, že mu ukradli svěřené luxusní auto. Ve skutečnosti však vůz nechal odvézt a rozebrat na náhradní díly. Ty pak prodával na zahraničním serveru.
Kriminalisté muže již obvinili ze zpronevěry a z výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem. Při domovní prohlídce u něj kromě dílů z údajně ukradeného vozidla totiž našli také různé látky a tablety s anabolickým a jiným hormonálním účinkem.
Obviněný muž z malé obce na Chebsku od roku 2022 užíval luxusní auto značky Audi, které měl svěřené do dlouhodobého užívání.
V listopadu téhož roku ho měl zaparkované před domem, kde bydlí. „V době své nepřítomnosti v bydlišti přenechal originální klíč od vozidla neznámé osobě, a to za účelem zinscenování krádeže. Vozidlo tak bylo následně odvezeno na předem určené místo, kde došlo k jeho demontáži,“ popsal policejní mluvčí Jan Bílek s tím, že krádež vozu nahlásil muž o dva dny později.
Demontované díly pak prodával na zahraničním webu pod svým i pod smyšleným jménem a peníze si nechával.
Chebští kriminalisté ve spolupráci s německými kolegy pak zjistili, kde jsou díly z vozidla inzerovány a kde se nachází. Postupně se jim podařilo na různých místech část dílů z vozidla zajistit.
„Obviněný muž svým jednáním způsobil škodu přibližně 1,3 milionu korun,“ upozornil Bílek. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Další zprávy
Psi roztrhali kozu v chovné stanici. Otřesné video prověřují veterináři i kriminalisté
Mariánské Lázně mají unikátní lázeňský mix. Pramen lásky miloval Goethe