„Ani nepřišel do školy.“ Radní zvolili ředitele komisi navzdory. Končí učitelé i žáci

Proč rada města nevybrala za ředitelku Základní školy Sokolská kandidátku doporučenou odbornou komisí, ale až druhého uchazeče? Otázka, která v Třeboni budí vášně. Opozice si proto na pondělí vyžádala svolání mimořádného zasedání. Ani za tři hodiny se však přítomní nic nedozvěděli.

„Jsme tady proto, abychom poprosili radu o vysvětlení, proč se to stalo, a aby nám přednesla plán, jak stabilizuje situaci na ZŠ pro příští školní rok,“ zdůvodnil opoziční zastupitel Ondřej Zbudil (Třeboňáci s podporou starostů). Školu navštěvují i jeho děti, tudíž ho zajímalo, do jakého prostředí budou chodit. Exstarostka Terezie Jenisová (KDU-ČSL) se pak ptala, proč rada nerespektovala odbornou komisi.

Komise složená ze zástupců města, školní inspekce, kraje, pedagogů a školské rady doporučila na pozici stávající zástupkyni ředitele Janu Drtinovou, rada se však rozhodla pro druhého uchazeče v pořadí Lukáše Baierlinga. Celkem se o post ucházeli čtyři kandidáti. Nový ředitel má nastoupit 1. srpna.

Na jednání šla frustrovaná, a to i ve světle poznámky vedení města, že osoba ředitele není důležitá, protože školu tvoří kolektiv učitelů. Ten je ale kvůli aktuálnímu dění rozložený.

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-06.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

MARTA KUBIŠOVÁ

HEJ, JUDE

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls