Kauza bitcoiny: co říká obžaloba a proč mají být tresty pro Blažka a spol. tak tvrdé
Jednoho z nejvlivnějších občanských demokratů, bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), chce poslat žalobkyně na 6,5 roku do vězení za praní špinavých peněz v bitcoinové kauze a dát mu i peněžitý trest několik milionů korun. Stejný trest chce i pro jeho náměstka Radomíra Daňhela a osm let pro advokáta Kárima Titze.
Provozovatele nelegálního tržiště Nucleus Market (drogy, zbraně, porno) Tomáše Jiřikovského, který státu daroval bitcoiny za miliardu, aby se dostal ke svým bitcoinům za mnoho miliard, chce žalobkyně potrestat mnohem vyšším trestem.
Právníka, který celý obchod se státem domlouval a s Blažkem i Daňhelem se osobně znal – Kárima Titze –, pak státní zástupkyně označuje za organizátora. A viní ho i z pokusu přeměnit část špinavých bitcoinů na peníze.
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Neměl důvod se střílet, zavraždili ho kvůli firmě, říká herec Vyskočil o synově smrti
ANO drží první místo, STAN výrazně posílil. Do Sněmovny by prošlo jen pět stran