Muž v zoo přelezl zábranu a uhodil zvíře klackem přes mříž. Ještě se tomu smál

Takhle se ke zvířatům nechováme. S těmito slovy zveřejnila brněnská zoo video, na němž jeden z návštěvníků přelezl zábranu a klackem skrz klec napadl samce takina indického. Přestože se výtržník ozval a omluvil se, jeho zcela nepochopitelné chování zahrada dál řeší s právníky a s velkou pravděpodobností předá i policii.

Zoo svým krokem chce dát jasně najevo, že podobné chování není v souladu s jejími hodnotami a nehodlá ho tolerovat. Proto ani nevyšla vstříc výzvě samotného výtržníka, který se ozval a chtěl, aby video zoo ze svých sociálních sítí stáhla.

Ostatně nedostalo se mu – diplomaticky řečeno – zrovna přívětivých reakcí, obzvlášť když se svému vlastnímu jednání smál a napadl zvíře před dětmi.

„Pán si sypal popel na hlavu, omlouval se. Také nám řekl, že přichystá i nějakou větší písemnou omluvu. Tu my pak klidně zveřejníme. Ani to nás však nijak neobměkčí. Nechceme, aby to vyšumělo a už to řešíme s našimi právníky,“ prohlásil pro iDNES.cz mluvčí zoo Jan Bedřich.

Podle svých slov to vše směřuje k tomu, že případ předají k vyšetření i policistům. Jak sama zahrada uvedla na svých sociálních sítích, jednání zachycené na videu může být posuzováno i jako týrání zvířat, což je trestný čin.

Přestože takin vyvázl bez zranění, je nyní více plachý, obezřetnější a k lidem méně důvěřivý. Zoo proto lidem připomíná, aby při návštěvě dodržovali návštěvní řád a chovali se ke zvířatům ohleduplně.

„Každé z nich si zaslouží klid, respekt a bezpečí. Dlouhodobě se snažíme, stejně jako ostatní zoologické zahrady, budovat prostředí, kde se návštěvníci i zvířata cítí dobře,“ dodala zoo.

Právě hrajeme Právě vysíláme

Odpolední Impuls

15.00-18.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

KAREL GOTT & MARCELA HOLANOVÁ

ČAU LÁSKO

Následuje 18.00-20.00
Avatar

Večerní Impuls