Mezi pečivem ležely statisíce. S odpáleným bankomatem to nesouvisí, říká policie
Pražští policisté prověřují nález vysoké finanční hotovosti mezi regály s pečivem v obchodě Billa v pražských Kunraticích v ulici K Verneráku. Zjišťovali také, zda případ nesouvisí s ranním vloupáním do bankomatu, které se odehrálo v blízkosti obchodu. Podle policejního mluvčího Richarda Hrdiny spolu však případy spojitost nemají.
„V ulici U Verneráku byla dnes v odpoledních hodinách v jednom z obchodů nalezena v pečivu finanční hotovost,“ uvedl Hrdina pro iDNES.cz.
Přesnou částku nevěděl, zdůraznil však, že se jedná o několik set tisíc korun.
Lupiči z odpáleného bankomatu vzali 300 tisíc. Ujeli na koloběžkách![]() |
„Policisté událost zaevidovali a nyní zjišťují, jak se tam peníze dostaly a komu patří,“ dodal Hrdina.
Souvislosti s ranním vloupáním do bankomatu se podle něj nepotvrdily.
Bankomat v obchodním centru v Dobronické ulici v Kunraticích odpálili v noci na čtvrtek neznámí pachatelé, po kterých kriminalisté pátrají. Stejně tak hledají peníze. Škodu zatím ale nevyčíslili.
Způsob odpálení tohoto bankomatu byl podle Hrdiny stejný jako zhruba před měsícem u pražského obchodního centra na Opatově. Tam pachatelé poškodili s použitím pyrotechniky dva bankomaty, ukradli z nich několik milionů a z místa odjeli na elektrokoloběžkách. O týden později policisté zadrželi tři podezřelé cizince a obvinili je z krádeže vloupáním, všichni skončili ve vazbě.
Další zprávy
Svérázná čtvrť slaví. Žižkov před 145 lety císař povýšil na město, prošel velkou proměnou
SIDE Smíchov Living má zelenou, na bývalém brownfieldu vznikne 1 200 bytů




