Sestry vyprovodily pacienta z nemocnice písničkou, zpěv mu pomohl při léčbě

  11:20
Neobvykle, ale o to příjemněji se rozloučily zdravotní sestry Fakultní nemocnice Ostrava s pacientem, kterému při léčbě pomáhal zpěv. Proto mu jako dárek trojhlasně zazpívaly vánoční píseň.

Třiasedmdesátiletého muže přijali na oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie letos 15. srpna v kritickém stavu. „Měl popáleniny 2. a 3. stupně na 41 procentech těla,“ podotkla Iva Piskalová z oddělení komunikace ostravské fakultní nemocnice.

Při léčbě si zdravotní sestry všimly, že pacient velmi dobře reaguje na to, když mu zpívají. Proto se nyní rozhodly pro dárek na rozloučenou - trojhlasou interpretaci vánoční písně Bim Bam od skupiny Spirituál kvintet.

„U nás doma se hodně zpívá a hraje na hudební nástroje. A rády zpíváme i na oddělení například při převazech našim pacientům. Trojhlasně u lůžka pacienta jsme ale zpívaly poprvé,“ uvedla jedna ze zpívajících sester Martina Mitášová s tím, že si zpěv vyzkoušely jen jednou na sesterně.

Pacient byl počínáním sestřiček velmi dojatý a za milý dárek moc děkoval. „Pacient v lednu pokračuje v léčení na naší klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství a věří, že se s těmito sestřičkami znovu potká,“ zakončila Piskalová.

Autor: