Nehrají si na Cruise. Šéf policejních pilotů o ženách v týmu i hašení u Hřenska
Seděl zrovna na pohovoru u soukromých aerolinek, když mu zazvonil telefon. Zájem o jeho služby projevila i policie, kam také poslal životopis. Jak se rozhodl? Nehleděl na peníze a upsal se státu. To byl rok 2004. Dnes je Tomáš Vlasák šéfpilotem Letecké služby Policie ČR. Ve vrtulníku sedí skoro pořád. „Miluju to,“ říká. Misí má za sebou nespočet. Mimo jiné dvakrát krotil oheň v Českém Švýcarsku.
Už jste dnes seděl ve vrtulníku?
Dneska zrovna ještě ne. Před naším rozhovorem jsem si hrál v kanceláři na úředníka a ráno jsem musel na povinnou komplexní zdravotní prohlídku na Ústav pro letecké zdravotnictví. Protože už je mi přes čtyřicet, musím ji absolvovat každých šest měsíců. Co vám budu povídat, člověku se tam nikdy moc nechce. Naposledy jsem letěl včera při výcviku nových pilotů.
Lidé z řídící věže prostě jen tak odešli na oběd a nikdo tam nebyl. To mě trošku překvapilo.
Tomáš Vlasáka nevšední zkušenost ze zásahu v zahraničí
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Skandál, návrat do minulosti. Litvínov důrazně odmítl stavbu obří spalovny