V Praze přibývá padesátníků na úřadu práce. Na obzoru je problém, varují experti

Na pracovním úřadě v metropoli přibývá lidí středního věku. Firmy je sice automaticky neodmítají, ale ani o ně nestojí.

„Poslal jsem asi sedmdesát životopisů a většinou se nikdo ani neozval,“ řekl pětapadesátiletý Petr z Prahy. Po reorganizaci přišel před rokem o práci na manažerské pozici a věřil, že díky dlouholetým zkušenostem nebude mít problém najít nové místo. Narazil ale na opakovaná odmítnutí. Kvůli tomu má pocit, že jeho věk je větší překážkou než pracovní zkušenosti.

„Na pohovorech jsem často cítil, že hledají někoho mladšího. Někde mi řekli, že chtějí dynamičtější tým, jinde dali přednost kandidátovi s menší praxí,“ dodal.

Pokud se firmy nenaučí si zaměstnanců vážit, tak budou lidé utíkat do předčasných důchodů, klesne jejich výkonnost a schopnost dělat dobře práci.

Tomáš Ervín Dombrovskýanalytik společnosti Alma career

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Víkendový ranní Impuls

06.00-10.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

Adele

Set Fire to the Rain

Následuje 10.00-14.00
Avatar

Víkend malých radostí