Štípali jsme kabely, odsud jsme to brali. Mladíci chycení v depu nezapírali

Sedmnáct a dvacet let je mladíkům, které načapali strážníci, jak v depu v pražské Hostivaři kradou kabely z odstavených vlaků. Po dopadení nezapírali a se strážníky nakonec spolupracovali. Čelí obvinění z trestného činu krádeže.

Stalo se minulý pátek v ranních hodinách, kdy strážníci na tísňovou linku přijali oznámení ostrahy soukromého dálkového a železničního dopravce o neoprávněném vniknutí cizích lidí do střeženého objektu.

„Hlídáme vlaky v Hostivaři a teď nám do areálu vnikly minimálně dvě osoby, pohybují se ve vagónech a začínají je rozebírat,“ zní ve videu, které sdílela na svém Facebooku pražská městská policie.

Koridor stál 20 hodin, zloději usekli kabely. Bylo by za ně tak sedm tisíc, řekli u soudu

Na místo vyjely dvě hlídky – jedna prohledávala areál, druhá kontrolovala únikové trasy. Při kontrole objektu strážníci v jednom z neuzamčených vagonů přistihli dva mladíky ve věku 17 a 20 let při vystříhávání elektroinstalace.

Poté, co strážníky spatřili, činnosti zanechali. Se strážníky pak spolupracovali. „Štípali jsme kabely,“ přiznali se pachatelé. Následně si je strážníci pozvali přímo do vagónu, aby jim svůj postup celý předvedli

Muži byli následně zatčeni pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu krádeže a předáni policii k dalšímu šetření.

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-06.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

POKÁČ

MATFYZÁK NA DISCU

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls