Koridor stál 20 hodin, zloději usekli kabely. Bylo by za ně tak sedm tisíc, řekli u soudu

Až šest let za mřížemi hrozí trojici obviněné z loňské krádeže zabezpečovacích kabelů na trati u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, která nyní stanula před přerovským okresním soudem. Podle obžaloby svým činem ochromili páteřní železniční trať na 20 hodin a způsobili škodu dosahující 2,5 milionu korun. Všichni tři obvinění se k činu přiznali.

Trojici policisté obvinili ze zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení spáchaného ve spolupachatelství. Jeden z obviněných je stíhán vazebně.

„Odřezáním kabelů drážní infrastruktury vyřadili z provozu traťové železniční zařízení na trati mezi Drahotušemi a Lipníkem nad Bečvou – šest návěstidel, dvě výhybky a 14 kolejových úseků,“ uvedl žalobce Petr Klimeš.

„Chtěli jsme se podívat, co tam je. Byla tam stavba, tak tam mohlo něco být.“

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-05.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

PREMIER

HROBAŘ

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls