Kyberšmejdi ukradli obci miliony, úřad tají, kdo je viník. Odvolání starostky neprošlo

Chybějící kontrolní pravidla při schvalování bankovních převodů stála obec Majetín na Olomoucku více než čtyři miliony korun. Peníze, které vylákali falešní policisté a bankéři, už vesnice pravděpodobně nikdy neuvidí. Starostka kvůli tomu čelila na středečním zasedání zastupitelstva návrhu na odvolání, většina zastupitelů ji však ve funkci podržela.

Bylo úterý 12. května, když z účtů Majetína začaly odcházet částky, které v součtu dosáhly pěti milionů korun. Šlo o neoprávněné transakce, za nimiž stojí nátlak takzvaných kyberšmejdů. Kdo převody peněz umožnil, ale vedení obce doposud tají.

Zprávy o průšvihu se postupně začaly šířit vesnicí a zastupitelé se proto rozhodli na středeční večer svolat zasedání, kde by se lidé mohli dozvědět podrobnosti.

I někteří přítomní lidé se starostky, jež působí v komunální politice už mnoho let, zastávali. Zazníval názor, že by bylo dobré počkat na závěry vyšetřování.

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-06.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

POKÁČ

MATFYZÁK NA DISCU

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls