„Lituju, že jsem si nad obětí nezapálil.“ Dle znalců nelze vraždícího mladíka napravit
Na 17 let poslal olomoucký krajský soud do věznice se zvýšenou ostrahou teprve devatenáctiletého Martina Vítka, který loni vraždil v Dlouhé Loučce na Olomoucku. Za obětí vyrazil do tamního opuštěného kravína, kde ji bodl do krku. Čin si dopředu pečlivě připravil, motivem byly spory a urážka. U soudu se přiznal, současně ale také řekl, že činu nelituje.
„U obžalovaného nelze hovořit o snížené příčetnosti, za svůj čin je jednoznačně trestně odpovědný,“ řekl předseda senátu Jiří Barbořík. Dodal, že ačkoli se Vitík doznal a je nízkého věku, zároveň se u něj nedostavil žádný pocit provinění.
Rozsudek je pravomocný, po jeho vyhlášení se obě strany na místě vzdaly práva na odvolání. Vítek nevyužil práva závěrečné řeči ani posledního slova.
„Zdravím domů,“ řekl pouze mladík, jemuž hrozilo za vraždu spáchanou s rozmyslem nebo po předchozím uvážení až 20 let vězení.
Znalci nemohli dojít k přesnějšímu zjištění jeho intelektu, protože u testů, které ho nebavily, nespolupracoval. Vítek sedící opodál se při těchto slovech usmíval.
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Rockové kytary, irské tance i flamenco. Kraj čeká záplava letních festivalů
Prodal syntetické drogy a marihuanu za stovky tisíc, u soudu si dealer dohodl trest