Olomouc trápí gang výtržníků. Napadený chlapec skončil vážně zraněný v nemocnici
Podobné problémy, jaké působil loni v létě a na podzim v třeboňských ulicích Gang 247, kdy série brutálních útoků mladistvých vzbudila mediální pozornost, teď zažívá i Olomouc. Z výpovědí rodičů napadených a šikanovaných dětí i ředitelů olomouckých škol vyplývá, že se krajské město potýká s takzvaným „Šanta gangem“. Ten má jen za poslední dobu na svědomí hned několik incidentů. Nedávné napadení, které skončilo hospitalizací, vyšetřuje policie.
„Jde o skupinu věkově různě starých dětí a dospívajících, kteří jsou agresivní a napadají jiné. Jsou v hledáčku a sledovaní policií i mimo Olomouc,“ informoval na sociálních sítích rodič zraněného chlapce, který si nepřál uvést jméno. „Osobně řeším s policií napadení mého syna členy tohoto seskupení. Po jejich útoku skončil s vážnými zraněními v nemocnici,“ vysvětlil.
Podobnou zkušenost s gangem mají i rodiče dalších dětí z Olomouce. „Můj syn s nimi měl problémy dvakrát, bylo to hlavně v zimě v Šantovce, kde se tato parta scházela,“ vypověděla jedna z maminek.
Konkrétně tento hoch z ciziny má rodiče ve vězení, oba mají kriminální minulost.
zdroj obeznámený se situací
Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz
Další zprávy
Rockové kytary, irské tance i flamenco. Kraj čeká záplava letních festivalů
Prodal syntetické drogy a marihuanu za stovky tisíc, u soudu si dealer dohodl trest