Olomouc trápí gang výtržníků. Napadený chlapec skončil vážně zraněný v nemocnici

Podobné problémy, jaké působil loni v létě a na podzim v třeboňských ulicích Gang 247, kdy série brutálních útoků mladistvých vzbudila mediální pozornost, teď zažívá i Olomouc. Z výpovědí rodičů napadených a šikanovaných dětí i ředitelů olomouckých škol vyplývá, že se krajské město potýká s takzvaným „Šanta gangem“. Ten má jen za poslední dobu na svědomí hned několik incidentů. Nedávné napadení, které skončilo hospitalizací, vyšetřuje policie.

„Jde o skupinu věkově různě starých dětí a dospívajících, kteří jsou agresivní a napadají jiné. Jsou v hledáčku a sledovaní policií i mimo Olomouc,“ informoval na sociálních sítích rodič zraněného chlapce, který si nepřál uvést jméno. „Osobně řeším s policií napadení mého syna členy tohoto seskupení. Po jejich útoku skončil s vážnými zraněními v nemocnici,“ vysvětlil.

Podobnou zkušenost s gangem mají i rodiče dalších dětí z Olomouce. „Můj syn s nimi měl problémy dvakrát, bylo to hlavně v zimě v Šantovce, kde se tato parta scházela,“ vypověděla jedna z maminek.

Konkrétně tento hoch z ciziny má rodiče ve vězení, oba mají kriminální minulost.

zdroj obeznámený se situací

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-06.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

MARTA KUBIŠOVÁ

HEJ, JUDE

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls