Jako bych spal v masně. Lidé si stěžují na zápach z kombinátu, nemohou ani větrat

Místní si na zápach stěžují několik let. Stížnost i s fotografiemi poslali na...
Místní si na zápach stěžují několik let. Stížnost i s fotografiemi poslali na...

Otevřít v noci okno a vyvětrat? Pro místní v okolí ulice Generála Svobody u Nových Pavlovic v Liberci to není samozřejmostí ani v nadprůměrně horkých dnech. Zejména obyvatelé nedalekých panelových domů si dlouhodobě stěžují na zápach ze sousedního masokombinátu. Podle nich se objevuje hlavně v nočních a brzkých ranních hodinách. Některé budí i ze spaní.

„Začíná to být celkem neúnosné, jak jsou tato vedra, jelikož si v noci nevyvětráte byt. Ozývají se i další lidé a situace si všiml i primátor,“ popsal místní Jakub Málek, který se do Pavlovic přistěhoval teprve na podzim loňského roku. Liberecký primátor Jaroslav Zámečník lidem doporučil najmout si advokáta a podat na firmu Ravy žalobu.

„Město nemůže samo žalovat společnost. Musí to být ten, kdo je v přímé vazbě a je mu způsobena škoda. Ty lidi tam mají svoje majetky, svoje byty. Může to mít i vliv na snížení hodnoty nemovitostí,“ podotkl Zámečník s tím, že stížnosti registruje celých osm let, co je ve funkci.

„Ráno jsem se budila s pocitem na zvracení, bylo mi špatně od žaludku a bolela mě hlava. Trvalo to skoro půl roku v kuse.“

Článek je součástí iDNES Premium. Více informací na webu iDNES.cz

Právě hrajeme Právě vysíláme

Noční Impuls

20.00-05.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

Ray Parker Jr.

Ghostbusters

Následuje 06.00-10.00
Avatar
Avatar

Víkendový ranní Impuls