Vidím hlídku a panikařím, vymlouval se ujíždějící řidič. Policisté honili i motorkáře
Dvě dramatické honičky zažili v minulém týdnu policisté v Českých Budějovicích. Řidič osobního vozidla po zastavení tvrdil, že při zahlédnutí policistů panikaří. Neměl zároveň řidičský průkaz. Motorkář zase odmítal zastavit, protože měl platný zákaz řízení. U obou vyšly pozitivní testy na drogy.
Běžná kontrola devětatřicetiletého řidiče osobního auta v Novohradské ulici v Českých Budějovicích se změnila v honičku jen proto, že neměl řidičský průkaz. Na výzvu policistů nereagoval, úzkými uličkami mířil na Novou Ves a Borovnici.
Při své nebezpečné jízdě ohrozil několik chodců a cyklistů. Poté, co odbočil do chatové oblasti, jeho jízda skončila. Policisté jej pomocí donucovacích prostředků zadrželi.
Opilý řidič boural, když ujížděl hlídce. Po srážce ho i policisty čekalo překvapení![]() |
„Hlídce řekl, že když vidí policii, tak panikaří, proto ujížděl. Test na alkohol měl negativní. Orientační test na jiné návykové látky, konkrétně amfetamin/metamfetamin a THC vyšel pozitivní,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.
Motorkáře policisté dobře znali
Podobnou strategii zvolil v minulém týdnu i o deset let mladší motorkář. Policisté si ho všimli v Českém Vrbném na kraji Českých Budějovic. Díky místní znalosti dobře věděli, o koho jde a že dotyčný má platný zákaz řízení motorových vozidel.
Chtěli ho zkontrolovat, on zajel na parkoviště u obchodního domu, ale místo zastavení se rozjel směrem k nedalekému sídlišti.
Vzal mi auto, oznámila policistům matka. Syna pronásledovalo několik hlídek![]() |
„Řidič motocyklu riskoval, jel rychle, neměl problém s tím vjet i na úzký chodník. Mezi paneláky však už nemohl na svém stroji pokračovat dál, a tak se dal na útěk. Policisté se rozběhli za ním a brzy skončil v policejních poutech,“ přidala Schwarzová.
Dechová zkouška vyloučila alkohol, orientační test však vyšel jako v prvním případě pozitivní na amfetamin/metamfetamin a THC. Oběma případy se budou dál zabývat policisté z příslušných obvodních oddělení.
Další zprávy
Centrum pro seniory v Týně vyjde na 600 milionů, hotové má být do roku 2028
OBRAZEM: Hrady CZ poprvé u Hluboké. Klus zpíval mezi diváky, ve vedru je chladili hasiči

