Kladno má čtvrtou posilu, po čtyřech letech se vrací z Litvínova útočník Hlava

Hokejové Kladno představilo už čtvrtou posilu pro příští extraligovou sezonu. Staronovým Rytířem je Nicolas Hlava, jedenatřicetiletý útočník se vrací do desátého týmu letošní nejvyšší soutěže po čtyřech letech v Litvínově.

„Víme, co můžeme od Nicka očekávat. Je to zkušený hráč, schopný plnit roli v jakékoliv lajně. Může hrát přesilovku i oslabení. Hráči jeho typu jsou pro tým velmi důležití,“ uvedl pro klubový web Tomáš Plekanec, sportovní ředitel Rytířů.

Právě z Kladna zamířil Hlava v roce 2022 do Litvínova, na severu se postupně vypracoval v důležitého hráče, člena první formace. Hvězdným bratrům Kašovým dělal černou práci, ale zároveň měl i slušnou produktivitu, hlavně v prvních dvou letech.

V ročníku 2023/24 zaznamenal kariérní rekord – 39 bodů za 22 gólů a 17 asistencí. Letos měl dlouhou a stresující sezonu, Verva řešila existenční starosti a nejvyšší soutěž udržela až v baráži s Jihlavou. „Řekl bych, že jsem teď dospělejší. A je mi jasné, že se ode mě budou v Kladně očekávat už i zkušenosti,“ tuší Hlava.

Litvínov, 25.4. 2026, Verva Litvínov - Dukla Jihlava, 5. utkání baráže o...
Nicolas Hlava během rozbruslení Vlasatého zápasu

I když v posledních letech oblékal žlutočerný dres, k Rytířům má pevný vztah, jejich logo má dokonce vytetované na paži. V sezoně 2021 jim pomohl k rychlému návratu do extraligy, o rok později po boku legend Jágra s Plekancem přispěl k záchraně nejvyšší soutěže v baráži.

Hlavův návrat do Kladna se řešil už v průběhu uplynulého extraligového ročníku, k dohodě ovšem došlo až nyní. „Líbí se mi nastavení, kam klub směřuje. Nová tvář a chuť být úspěšný. To pro mě moc znamená,“ vysvětluje chomutovský odchovanec, proč kývl Rytířům.

Na Kladno kvůli vizi i trenérům. Kempný před MS radí mladým: Nebojte se hrát

Hráč s pověstí pracanta v nejvyšší soutěži zasáhl do 334 zápasů, v nichž posbíral 157 bodů za 81 gólů a 76 asistencí. Už dříve Kladno oznámilo příchody útočníků Adama Kubíka a Filipa Přikryla a také reprezentačního obránce Michala Kempného.

Právě hrajeme Právě vysíláme

Odpolední Impuls

15.00-18.00
Přehrát rádio Pozastavit rádio

KAREL GOTT & MARCELA HOLANOVÁ

ČAU LÁSKO

Následuje 18.00-20.00
Avatar

Večerní Impuls