Rozsudek psal soudce rok a půl, teď verdikt půl roku nelze doručit

  12:58
Kauza zlatých padáků na úřadu ROP Severozápad, ve které byl nepravomocně podmínkou potrestaný mimo jiné exhejtman Jiří Šulc, znovu „stojí“. Poté, co soudce psal přes rok a půl rozsudek, se teď pro změnu nedaří verdikt doručit jednomu z pětice obžalovaných. V případu se tak bezmála půl roku opět nic neděje.

„Stále se ještě nepodařilo doručit rozsudek jednomu z obžalovaných, kdy doručení brání objektivní důvody, konkrétně hospitalizace,“ sdělil mluvčí ústeckého okresního soudu Martin Kredba.

Podle zjištění MF DNES se jedná o Pavla Markvarta, někdejšího ředitele dotačního úřadu, jenž si také nepravomocně vyslechl podmínku.

Fotogalerie

Redakci se nepodařilo spojit s ním ani s jeho advokátem. Ten podle informací redakce se svým klientem není v kontaktu, proto nebylo možné využít možnosti doručit rozsudek jeho prostřednictvím.

Okresní soud začal kauzu řešit v roce 2015. Rozsudek vynesl soudce Pavel Kuděla v lednu 2018. Dopsal ho ale až loni v září.

Na pomalost Kuděly, jenž už byl v minulosti za průtahy potrestaný snížením platu, si předtím stěžoval Šulcův advokát Daniel Volák. Předseda soudu následně Kudělovi uložil výtku.

V případu po vyhotovení a rozeslání rozsudku padlo v září pět odvolání ke krajskému soudu.

Podali je státní zástupce a vedle Šulce pak také další odsouzení – exředitel úřadu Jiří Červinka, současná ředitelka Jana Havlicová a právník Jan Martinovský. I ti dostali podmínky.

Pětice obžalovaných se měla podílet na vyplacení nelegálních statisícových odchodných Markvartovi a ještě dřívějšímu řediteli úřadu Petru Kušnierzovi.