Vzdejte se mandátů, vyzývá ODS exrektora po odchodu z partaje. Ten odmítá

  9:20
Oblastní sdružení ODS Ústí nad Labem vyzývá v otevřeném dopise zastupitele města i městského obvodu Severní terasa a neúspěšného kandidáta do Senátu Martina Baleje, aby se vzdal zastupitelských mandátů. Balej, bývalý rektor UJEP, kandidoval v posledních senátních i komunálních volbách právě za ODS, ze strany však již vystoupil. Výzvě vyhovět nehodlá.

Martin Balej | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Participoval jste na značce ODS a využil jste ‚výnosu z rozsahu‘ volební kampaně ODS. Vaše kandidatura byla spojena s vynaložením velkých finančních prostředků ze strany ODS. Ponechání si mandátu bude veřejnost u člověka vašeho postavení vnímat jako kalkul. Pravým důvodem pro ni bude měsíční finanční odměna (za funkci zastupitele – pozn. red.) a snaha ‚převléknout kabát‘ v jiné straně nebo hnutí,“ stojí v dopise, pod kterým je podepsaný Libor Turek, předseda oblastního sdružení ODS, a místopředseda Tomáš Rieger.

O tom, že by se mandátu zastupitele jak na ústeckém magistrátu, tak na městském obvodu vzdal, ale Martin Balej neuvažuje.

„Cítím se zavázaný voličům, nechci odejít a nechci to vzdát. Chci tady zastávat stanovisko Martina Baleje, nikoli ODS, a v jednotlivých bodech se rozhodovat tak, jak já uznám za vhodné, nikoli podle nějakých doporučení. Mám za to, že občané posoudí, jestli za každým z nás něco je, nebo není,“ vysvětluje Balej.

Podle něj má řada ústeckých politiků mezi sebou spoustu nedobrých zážitků a zkušeností z minulosti, které se promítají do dnešního rozhodování.

„Bohužel, věcnost v rozhodování jde stranou proti emocím nebo vzájemným vztahům. Mám to nastavené jinak, neměl jsem z dřívějška žádné antipatie vůči komukoliv. Tak jsem radši z ODS vystoupil a tím moje politická kariéra skončila. Kandidovat už nikam nebudu,“ dodává.

Autor: