Vladimír Mišík: Jsem rád, že jsem odmítl vyznamenání od Zemana!

  8:00
Známý písničkář v rozhovoru pro Rádio Impuls zavzpomínal na počátky 90. let. Tehdy strávil dva roky v politice kdy byl členem Československé národní rady. Řeč přišla i na odmítnutí státního vyznamenání od Miloše Zemana. Mišík po dvou letech zhodnotil, že se rozhodl správně.

Vladimír Mišík | foto: Ivan Prokop

Do politiky by se Mišík nevrátil. Jak písničkář sám řekl, na začátku 90. let šlo o spontánní rozhodnutí. Teď je rád, že se živí hudbou. “Byla to dobrá zkušenost, ale stejně jsem nebyl příliš aktivní. Přiznám se, že politiku sleduji jen z povzdálí. Nechci si ztrpčovat večery neustálými spory,” řekl Mišík. Základní přehled ale má. Dennodenně sleduje například situaci v Řecku.

V roce 2013 Mišík odmítl převzít vyznamenání od Miloše Zemana. Své rozhodnutí stále považuje za správné. Ani dva roky poté ale nechce konkrétní důvody rozvádět. “Určitá část národa prezidenta nemá ráda. Mohou za to hlavně jeho výroky a postoje. Víc nechci komentovat.” Po státním vyznamenání písničkář ani neprahne. “Vůbec mi to není líto, ani o tom nepřemýšlím. Mám doma pár medailí od různých lidí, ale od pana prezidenta ji nemám a jsem rád, že jsem si pro ni nešel.”

Poslechněte si celý rozhovor.