Spuštění nové eRoušky má zpoždění, dostupná bude nejpozději začátkem příštího týdne

  10:53
Dnes měla začít fungovat vylepšená verze eRoušky. Na začátku září to slibovalo ministerstvo zdravotnictví. Jak ale zjistilo Rádio Impuls, mobilní aplikace zatím stále nikde ke stažení k dispozici není.

ilustrační snímek | foto: Impuls.cz

Uvolnění aplikace pro stahování sliboval vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Na setkání s médii 1. září prohlásil, že bude eRouška 2.0 k dispozici do dvou týdnů. Ani po uplynutí této doby se ale nic nezměnilo. Uživatelé chytrých mobilních telefonů dnes mají jak na Google Play, tak na Apple Store k dispozici jen starou verzi aplikace. Nepochodí ani na oficiální stránce Erouska.cz. Také ta vylepšenou verzi prozatím jen propaguje, ale ke stažení není.

Zpoždění Rádiu Impuls potvrdilo ministerstvo zdravotnictví. „Na základě informací od platforem Apple a Google, které aplikaci schvalují, by nová verze aplikace eRouška 2.0 měla být dostupná v průběhu tohoto nebo nejpozději na začátku příštího týdne,“ uvedl mluvčí resortu Kryštof Berka.

Druhá verze eRoušky má fungovat jinak. Když člověk s aplikací zjistí, že má koronavirus, dostane unikátní kód. Po jeho zadání do eRoušky aplikace rozešle varování ostatním uživatelům, kteří s daným člověkem přišli do kontaktu. Informace jim přijde spolu s návodem na další postup.